Káva Equus 250g mletá

40% Robusta Uganda

Oblast: Směs z více kávových regionů.

Chuťový profil: Dodává zemitost, chutě hořké čokolády a nádech tropického ovoce.

 20% Robusta Kamerun

Oblast: Západní region

Chuťový profil: Dodává zemitost, chutě hořké čokolády, karamelu, oříšků a koření.

 20% Arabika Tanzánie

Oblast: Tanga

Chuťový profil: Dodává jemnou aciditu a chutě tropického ovoce a medu.

 20% Arabika Etiopie

Oblast: Djimmah

Chuťový profil: Dodává jemnou aciditu a chutě jasmínu a květinové tóny.

Skladem
Kód: 234
290 Kč
Kategorie: SAFARI COFFEE

Každým douškem naší kávy podporujete záchranu Zebry bezhřívé!

Zebry bezhřívé jsou jedněmi z ikon našeho safari parku. Ten je jejich nejdůležitější baštou v rámci světových zoo, kde se jejich počet pohybuje kolem čtyřiceti kusů. Všechny mají původ ve Dvoře Králové. Safari park ovšem “bezhřívkám” nepomáhá jen udržováním populace v lidské péči. Podporuje i ty poslední divoké. Těch podle nejnovějších sčítání zůstává několik stovek, a to pouze ve dvou rezervacích Ugandy, tj. v NP Kidepo a Pian Upe. Populaci zeber v NP Kidepo po mnoho let redukovali lvi. Ti se v posledních letech naštěstí přeorientovali na buvoly kaferské a také díky tomu populace zeber bezhřívých roste.

K potvrzení početnosti přispěli i odborníci safari parku. Spolu se Zoo Liberec navíc koordinujeme populaci v lidské péči a usilujeme o to, aby byla co nejsilnější a měla dlouhodobou perspektivu přežití. Díky usilovné práci našich zoologů, přesunům a spoluprací dalších zahrad se v posledních letech daří zebry bezhřívé množit nejen ve Dvoře, ale i Plzni nebo Liberci.

První zebry bezhřívé, celkem 27 jedinců dovezl do světových zoo někdejší ředitel královédvorského safari parku Josef Vágner ze tří svých afrických výprav na přelomu 60. a 70. let. Od té doby se u nás narodilo na 160 mláďat. Označení bezhřívá vychází z typického rysu této zebry: ačkoli mláďata se rodí s hřívou, v dospělosti jim postupně mizí. Bezhříví jsou zejména starší hřebci.

Zpět do obchodu